Lakiernik

Solidny lakiernik – Poznań

Zakłady lakiernicze w Poznaniu rosną w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Powoduje to, że czasami trudno nam zdecydować się który z nich wybrać, gdy przychodzi do konieczności skorzystania z jednego z nich. Oczywiście nie powinniśmy życzyć nikomu by był zmuszony do wizyty u lakiernika czy blacharza, bo niechybnie oznaczałoby to, że wcześniej brał udział w jakimś wypadku, kolizji czy nawet zwykłej stłuczce parkingowej. Niemniej dobrze zawczasu dowiedzieć się, gdzie znajduje się solidny lakiernik Poznań nie utrudnia nam zadania, wystarczy bowiem że rozejrzymy się wokół siebie i od razu widzimy mnóstwo różnych warsztatów i zakładów. Ich szyldy dosłownie kłują w oczy, ponieważ każdy usiłuje udowodnić nam, że właśnie do niego powinniśmy pojechać, bo jest najlepszy.

Sprawdźmy co właściwie robi lakiernik, gdy oddamy mu nasz pojazd. Otóż załóżmy, że parkując pojazd w ciemnej uliczce przypadkowo zahaczyliśmy o słupek na chodniku. Pojawiło się niewielkie wgniecenie i głęboka rysa na błotniku. Wygląda to paskudnie, więc czym prędzej chcemy coś z tym zrobić. Auto najpierw bierze w swoje ręce blacharz. Ma on za zadanie poddanie uszkodzonego elementu obróbce tak, by znów miał on swój pierwotny kształt. Zazwyczaj wystarczy kilka solidnych i precyzyjnych uderzeń młotkiem, które potrafi wykonać każdy wprawny blacharz – mechanik Poznań to miasto gdzie bez problemu znajdziemy takich ludzi, więc możemy być spokojni. Gdy już kwestia blacharska jest naprawiona, przechodzimy do lakierowania.

Samochód obejmuje więc zakładowy lakiernik, chyba że jest to ten sam, który zajmuje się zarówno blacharstwem i mechaniką, swoisty człowiek orkiestra. Wcale nie oznacza to, że jeśli ktoś zajmuje się wszystkim naraz, to źle wykonuje swoją pracę. Grunt to zaufanie i sprawdzenie opinii. Tak więc lakiernik przystępuje do pracy, najpierw za pomocą papieru ściernego wyrównuje powierzchnię metalową tak, by był znów płaska. Następnie można już przejść do malowania, ale jest jeszcze jeden krok, który powinien wykonać każdy dobry lakiernik Poznań zna jednak również takich, którzy na powyższym by zakończyli, ale tacy są w mniejszości. Tak więc dobry pracownik uprzednio nałoży warstwę antykorozyjną, ponieważ po użyciu papieru na wierzch wychodzi goły metal, a to zaproszenie dla korozji. Następnie masą szpachlową wypełni ubytek w metalu jeśli ten jest głęboki i dopiero ostatnim krokiem jest odtworzenie powłoki lakierniczej, uprzednio nanosząc jeszcze podkład.

Dodaj komentarz